Ta strona przechowuje i ma dostęp do cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przedlądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich uzycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuł

Video content z ujęć stockowych – czy to może się udać?

Produkcja Filmowa

Czy dobry film biznesowy jest możliwy do zrobienia z wykorzystaniem ujęć stockowych? Dowiedz się, czy można zrealizować video content z użyciem gotowych ujęć oraz kiedy nie warto tego robić. Ciekawi cię co myśli na ten temat Chat GPT? Czytaj dalej!

Skuteczny video marketing


Filmy to podstawa współczesnego marketingu, a video promocyjne mogą zwiększyć konwersję o aż 80%. Materiały video pozytywnie wpływają na pozycjonowanie, ale trudno je wyprodukować – przecież nagranie porządnego filmu marketingowego wymaga czasu, ekipy oraz odpowiedniej lokalizacji. To wszystko kosztuje.

Skuteczny video marketing musi opierać się na angażującej, oryginalnej treści, a także zwięzłym przedstawieniu tematu. W zależności od branży, wykonanie takiego materiału może być za trudne lub wręcz niemożliwe – z braku budżetu, umiejętności czy dostępu do odpowiedniej scenerii. Oczywiście dla profesjonalnych agencji filmowych nie jest to problemem, ale czy możemy zastąpić ich pracę materiałami typu royalty-free?

video_stocki.jpg

Produkcja filmów z pomocą serwisów stockowych


Serwisów stockowych nie brakuje. Tak samo materiałów na nich zamieszczanych. Ich styl, ale i jakość są różne, a ta różnorodność jest dużym plusem stockowej produkcji. Film ze scenami z wielu miejsc świata można zmontować szybko, nie ruszając się sprzed laptopa.

No dobrze, film ze stocków jest gotowy. Szybko, tanio i z wykorzystaniem różnorodnych ujęć. Czy to wystarczy, by przyciągnąć uwagę internautów i zwiększyć sprzedaż twojej firmy?

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny video content?


Jeśli masz dobre oko i nie brakuje ci pomysłów, możesz stworzyć ciekawy klip na każdy temat, montując gotowe ujęcia. Ale co, gdy do filmu chcesz wykorzystać również swoje wewnętrzne treści? Ujęcia produktu, wypowiedzi klientów czy pracowników? Albo gdy zależy ci na świeżym spojrzeniu okiem hipotetycznego klienta?

Przy ujęciach stockowych trudno o personalizacje. Wiele firm może wykorzystywać te same sceny. Słynny jest przypadek Rebeki Givens, najsłynniejszej nie-sławnej modelki stockowej, pojawiającej się na całym świecie w reklamach szkół językowych, past do zębów czy środków przeczyszczających. Jeśli poważnie myślisz o wizerunku marki, zastanów się dwa razy zanim zasiądziesz do stockowego montażu.

Dobrze wykonany film biznesowy


Gdy zlecasz zadanie profesjonaliście, otrzymasz produkt oryginalny o studyjnej jakości. Dobrze wykonany film biznesowy odzwierciedla jakość twojej oferty i może stanowić o wizerunku twojej firmy, a dla wizerunku marki jakość jest ważniejsza niż ilość. Co oferuje większą wartość – masa stockowych filmów reklamowych, czy profesjonalnie przygotowany studyjny film biznesowy?

Czy to oznacza, że musisz wybrać między samodzielnym montażem gotowców, a wysokobudżetowym projektem agencji filmowej? Nie do końca! Profesjonalistom możesz też zlecić realizacje video z ujęć stockowych! Osoby z doświadczeniem wiedzą, gdzie znaleźć najlepsze ujęcia, jak zrobić korekcję kolorów, a także umiejętnie dodadzą typografię, elementy brandingu i zadbają o odpowiedni motion design. Wtedy twój film z ujęć stocków będzie wyglądał w pełni profesjonalnie i spełni zakładane cele biznesowe.

Produkcja filmów marketingowych – co na to Chat GPT


Żeby uwiarygodnić nasz przekaz, zapytaliśmy Chat GPT o to, co myśli o produkcji filmów marketingowych i wykorzystaniu do tego ujęć stockowych. Potwierdził, że video content zwiększa zaangażowanie odbiorców, pozytywnie wpływa na zasięgi oraz pozycjonowanie, a także może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży. Jednak, aby był skuteczny musi spełniać pewne warunki!

Według słynnej sztucznej inteligencji, aby stworzyć wartościowy film biznesowy, wykorzystując ujęcia stockowe, należy je odpowiednio dobrać i zmontować. Chat GPT przypomniał również o zachowaniu spójności wizualnej, różnorodności ujęć i dodaniu elementów audio, tak by wzbogacić film i wzmocnić jego przekaz. Zazwyczaj są zadania, z którymi najlepiej poradzi sobie profesjonalna agencja filmowa.

Skuteczny film reklamowy inspiruje widza


Dobry video content musi przykuć uwagę widza, przekazać treść i odzwierciedlić wizerunek marki. Aby film reklamowy pomógł twojej firmie, musi odznaczać się jakością wykonania. Jeśli masz doświadczenie w video produkcji oraz masz dobre oko, możesz przygotować skuteczny film z ujęć stockowych. Klipy muszą być świetnej jakości, a montaż musi wyglądać profesjonalnie.

Film reklamujący twój biznes ma inspirować widza, wywołać w nim emocje. Jeśli nie jesteś pewien jak najlepiej osiągnąć ten cel dla twojego produktu lub usługi, warto zlecić to zadanie profesjonalnej agencji filmowej.

Inne artykuły