Ta strona przechowuje i ma dostęp do cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przedlądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich uzycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Artykuł

Zobacz najnowsze trendy w video!

Produkcja filmowa

Twoi odbiorcy nie mają cierpliwości. Zdolność skupienia maleje, a gusta robią się wybredniejsze. Masz kilka sekund, aby przyciągnąć uwagę, mały ekran by dać autentyczny przekaz oraz ogromną konkurencję innych mediów, które stale budują relacje z Twoimi odbiorcami.

Jak odnieść sukces?

Rób live’y, kręć virale i vloguj co się da!


To Powinien Być Filmik: Internauci uwielbiają video. Angażują się, komentują i udostępniają je bardziej niż statyczne posty. Chcesz przyciągnąć ich uwagę? Zacznij nagrywać!

„Do 2024 roku przeciętny użytkownik internetu będzie codziennie oglądać ponad 100 minut video. Reklamy video udostępniane są też 12 razy częściej niż tradycyjne obrazy." Źródło: InVideo.

Obejrzyj Przed Zakupem: Ludzie to proste istoty. 90% internautom wystarczy zabawny filmik, aby skusić się na impulsywny zakup! Zostaw te niezdarne grafiki z Canvy. Niech się kręci!

„90% konsumentów twierdzi, że filmy pomagają im zdecydować się na zakup produktu." Źródło: Raw Pictures.

Rób Live'y i Nie Pozuj: Transmisje na żywo pozostaną podstawą budowania relacji online. Pokaż odbiorcom swoje prawdziwe oblicze, bez filtra, scenariusza, montażu i innych bajerów.

„Transmisje na żywo będą coraz bardziej dominować ruch internetowy, szacuje się, że do 2025 roku około 25% całkowitej aktywności online pochodzić będzie z transmisji na żywo.” Źródło: Saji Broy.

Idź w Viral, Łap Sławę: Viralowe klipy są siłą napędową socjali, więc łap trendy, wykorzystuj najpopularniejsze piosenki, rób wyzwania i to co na topie, a może złapiesz #fame!

„Viralowe filmiki generują wzrost ruchu na stronie internetowej, przekształcając zainteresowanie w działania, takie jak zwiększone sprzedaże, rejestracje lub pobrania." Źródło: 2 Stallions.

FOMO na Ekranie: Upewnij się, że inwestujesz w efemeryczne treści. Krótko dostępne filmiki sprawiają wrażenie ekskluzywnych i inspirują Twoją publiczność do pilnej reakcji i stałej uwagi.

„Efemeryczne treści będą nadal fascynować. Chwilowy charakter tych filmików tworzy poczucie pilności, napędzając zaangażowanie i ciekawość użytkownika.” Źródło: Clooned.

Nie Przynudzaj: Internet to miejsce na kilkusekundowy zachwyt. Mikro-lekcje i krótkie historyjki generują większe zaangażowanie, ponieważ ich format nie przytłacza.

"85% widzów preferuje filmiki trwające 15 sekund lub krótsze." Źródło: Influencer Marketing Hub.

video_trends.jpg

Nowy Tech: Filmiki generowane przez AI, choć nieco koślawe, są na topie. Nagrania 360, rzeczywistość wirtualna i inne nowinki robią coraz większe zamieszanie. Miej oczy otwarte i nie pozostawaj w tyle.

„Zastosowanie sztucznej inteligencji w video marketingu wzrośnie, ponieważ ponad 60% reklamodawców planuje wykorzystać narzędzia oparte na AI do personalizacji treści video." Źródło: Salesforce.

Tik, Tak, Tik, Tak: Nowy gracz na scenie przejmuje kontrolę. TikTok pokona Facebook na arenie marketingu video. Potem weźmie się też za YouTube.

„TikTok ma pokonać Facebook pod względem wydatków na marketing influencerów w tym roku. Prześcignie YouTube do 2024 roku.” Źródło: PaySpace Magazine.

LinkedInowe Lajki: Społeczność LinkedIna lubi uczyć się przez całe życie. Albo udostępniać content, który sprawia takie wrażenie! Bez względu na powód, wykorzystaj to by zwiększać zasięgi.

„Użytkownicy LinkedIna udostępniają treści video aż 20 razy częściej niż jakąkolwiek inną formę treści." Źródło: Kinsta.

YouTube Rządzi: YouTube to oczywiście król formatu. Ten prawdziwy ganster socjali nadal dominuje i będzie tak, aż Gen Z wypchnie na prowadzenie filmiki z TikToka.

„Dominacja YouTube'a w marketingu video ma się utrzymać, prognozuje się, że do 2025 roku platforma będzie miała 2,85 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie." Źródło: Asap Canopy.

Hajs Musi się Zgadzać: Kręcenie filmików to nie tylko zabawa. Inwestycja w video marketing się po prostu opłaca! Zachwyć więc swoich followersów, i licz wpływy na konto.

„88% reklamodawców zgadza się, że video poprawiło ich zwrot z inwestycji (ROI)." Źródło: HubSpot.

Inny niż Wszyscy: Już wiesz, że kampania video zażre. A co powiesz na personalizację treści? Ludzie lubią się wyróżniać, dostosuj content do ich gustów - ich reakcje będą jasne!

„Personalizacja video to klucz – 80% konsumentów angażuje się bardziej w filmy dostosowane specjalnie do ich preferencji" Źródło: Adobe.

Każde Spotkanie Mogło Być Mailem: Email marketing najlepiej działa na znerwicowanych milenialsów, ALE, gdy dodasz video, liczba kliknięć rośnie u wszystkich niezależnie od wieku.

„Maile zawierające filmiki mają wskaźnik kliknięć o ponad 300% wyższy niż tradycyjne maile bez treści video." Źródło: Poll the People.

Wykorzystaj najnowsze trendy w marketingu video i zdobywaj uwagę rozproszonej publiki... Powodzenia!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!


Inne artykuły